DECYZJA nr 5/09 O USTALENIU LOKALIZACJI INWESTYCJI CELU PUBLICZNEGO
o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego
Pana Mirosława Sankiewicza
zam. Wielkie Radowiska 24
87-207 Dębowa Łąka
o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na przebudowie istniejącej linii napowietrznej nn 0,4 kV na działkach nr 124/2, 124/3, 124/4, w zakres której wchodzi demontaż istniejącej linii napowietrznej, ustawienie krańcowego słupa na działce nr 124/4, wykonanie linii kablowej nn 0,4 kV na działkach nr 124/2, 124/3, 124/4, wyprowadzonej z projektowanego słupa linii napowietrznej nn 0,4 kV na działce nr 124/4 wraz ze złączem kablowo-pomiarowym na działce nr 124/3 w obrębie geodezyjnym Gzin Górny we wsi Gzin, gm. Dąbrowa Chełmińska,
po uzgodnieniu:
- z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - postanowienie z dnia 28.07.2009 r., znak: WU OZ D/B-AR-4050-890/2009,
- ze Starostą Powiatu Bydgoskiego - postanowienie z dnia 10.08.2009 r., znak: OŚ.VI.7633/710/09,
- z Kujawsko – Pomorskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku - postanowienie z dnia 10.08.2009 r., znak: TEK 7323/BTC/0386/2009.
l o k a l i z a c j ę i n w e s t y c j i c e l u p u b l i c z n e g o
- Rodzaj inwestycji: INFRASTRUKTURA TECHNICZNA – przebudowa istniejącej linii napowietrznej nn 0,4 kV;
- Inwestycja obejmuje działki nr 124/2, 124/3, 124/4 w obrębie ewidencyjnym Gzin Górny we wsi Gzin, gm. Dąbrowa Chełmińska.
- Linie rozgraniczające teren inwestycji wyznaczono na rysunku wykonanym na kopii mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:1000 – załączniki nr 1, stanowiący załącznik graficzny niniejszej decyzji.
- Obiekty budowlane należy projektować i w sposób określony w przepisach w tym techniczno-budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając spełnienie wymagań dotyczących bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa konstrukcji, bezpieczeństwa użytkowania, odpowiednich warunków higienicznych i zdrowotnych oraz ochrony środowiska, ochrony przed hałasem i drganiami.
- Przy projektowaniu i budowie stosować właściwe odległości od innych sieci i urządzeń. W przypadku kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym – przebudowa za zgodą i na warunkach gestora tej sieci.
- W dokumentacji projektowej uwzględnić wymogi jednostek opiniujących.
-
Opis
projektowanej inwestycji:
a) demontaż istniejącej linii napowietrznej,
b) ustawienie krańcowego słupa na działce nr 124/4,
c) wykonanie linii kablowej nn 0,4 kV na działkach nr 124/2, 124/3, 124/4, wyprowadzonej z projektowanego słupa linii napowietrznej nn 0,4 kV na działce nr 124/4 wraz ze złączem kablowo-pomiarowym;
d) maksymalna szerokość pasa do czasowego zajęcia na czas realizacji inwestycji – 3,0 m
II. WARUNKI OCHRONY ŚRODOWISKA, ZDROWIA LUDZI ORAZ DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I ZABYTKÓW ORAZ DÓBR KULTURY WSPÓŁCZESNEJ
-
Planowana
inwestycja znajduje się w strefie „W” ochrony archeologicznej. Na
obszarze strefy „W” wymagane jest:
a) Wszelkie prace ziemne prowadzone w granicach strefy wymagają uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
b) Szczegółowy zakres i rodzaj niezbędnych badań archeologicznych określony zostaje na etapie uzgodnienia projektu budowlanego i wydania decyzji.
c) Egzemplarz dokumentacji badań archeologicznych podlega po ich zakończeniu nieodpłatnemu przekazaniu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków - Osoby prowadzące roboty budowlane i ziemne w razie ujawnienia przedmiotu, który posiada cechy zabytku, obowiązane są niezwłocznie zawiadomić o tym organ wykonawczy właściwej gminy lub powiatu i właściwy Urząd Ochrony Zabytków. Jednocześnie obowiązane są zabezpieczyć odkryty przedmiot i wstrzymać wszelkie roboty, mogące uszkodzić lub zniszczyć, do czasu wydania przez wojewódzkiego konserwatora zabytków odpowiednich zarządzeń.
- Podjęcie przez inwestora działalności mogącej negatywnie oddziaływać na środowisko lub spowodowanie przez niego zanieczyszczenia środowiska zobowiązuje do zapobiegania temu oddziaływaniu oraz ponoszenia kosztów zapobiegania temu zanieczyszczeniu.
- Projektowana inwestycja nie jest ujęta w katalogu przedsięwzięć określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. Nr 257, poz. 2573 ze zm.).
- Przedmiotowa inwestycja nie znajduje się w wykazie przedsięwzięć wyszczególnionych w załączniku nr I i Nr II do dyrektywy z dnia 27 czerwca 1985 r. Nr 85/337/EWG w sprawie oceny wpływu wywieranego przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko. W związku z tym realizacja planowanego przedsięwzięcia nie wymaga wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w myśl art. 71 ust. 2 i art. 72 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227). Ponadto zgodnie z art. 59 ust. 2 pkt. 1 i 2 ww. ustawy realizacja planowanego przedsięwzięcia nie wymaga oceny oddziaływania na obszar Natura 2000.
- Realizacja inwestycji nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne – zgodnie z ustawą z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U. 1995 Nr 16 poz. 78 z późn. zm.).
III. WARUNKI OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTUKTURY TECHNICZNEJ I KOMUNIKACJI
- Zaopatrzenie w energię – nie dotyczy;
- Woda – nie dotyczy;
- Odprowadzenie ścieków sanitarnych – nie dotyczy;
- Źródło ogrzewania – nie dotyczy;
- Obsługa komunikacyjna – nie dotyczy;
- Składowanie odpadów stałych – nie dotyczy.
IV. WYMAGANIA DOTYCZĄCE OCHRONY INTERESÓW OSÓB TRZECICH
Należy zapewnić ochronę uzasadnionych interesów osób trzecich:
- dostępu do drogi publicznej,
- możliwości korzystania z wody, kanalizacji, energii elektrycznej i cieplnej oraz ze środków łączności,
- dostępu do światła dziennego do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi,
- uciążliwościami powodowanymi przez hałas, wibracje, zakłócenia elektryczne i promieniowanie, zanieczyszczeniem powietrza, wody i gleby.
V. WYMAGANIA DOTYCZĄCE OCHRONY OBIEKTÓW BUDOWLANYCH NA TERENACH GÓRNICZYCH
Nie dotyczy
Wobec powyższego na podstawie art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego [Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071 ze zm.] Wójt zawiadomił strony postępowania administracyjnego, ustalone na podstawie ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, o wszczęciu postępowania w przedmiotowej sprawie.
Analizując wniosek, oraz ustalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dąbrowa Chełmińska, uchwalonego uchwałą Nr XXVI/184/05 Rady Gminy Dąbrowa Chełmińska z dnia 7 grudnia 2005 r., Wójt stwierdził, że nie zachodzi okoliczność wynikająca z art. 62. ust. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a dotycząca obowiązku sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru objętego wnioskiem.
Dla terenu, na którym położona jest ww. działka Gmina Dąbrowa Chełmińska nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W związku z brakiem planu miejscowego na podstawie art. 4 ust. 2 pkt 2 Ustawy z dnia 27 marca 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (. U. Nr 80, poz. 717 ze zm. Nr 190, poz.1865; z 2004 r. Nr 6, poz. 41 i Nr 141, poz. 1492, z 2005 r. Nr 113, poz. 954 i Nr 130, poz. 1087, z 2006 r. Nr 45, poz. 319 i Nr 225, poz. 1635, z 2007 r. Nr 127, poz. 880; z 2008 r. Nr 199, poz. 1227 i Nr 201, poz. 1237) określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje w drodze decyzji, której sporządzenie powierza się osobie wpisanej na listę samorządu zawodowego urbanistów lub architektów. Projekt niniejszej decyzji przygotowała mgr inż. arch. Agnieszka Kujath–Jaworska, będąca członkiem Północnej Okręgowej Izby Urbanistów z siedzibą w Gdańsku - wpis na listę członków pod Nr G-166/2003.
Projekt decyzji uzgodniono:
- z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (art. 53 ust. 4 pkt 2 ww. ustawy)
- ze Starostą Powiatu Bydgoskiego i Kujawsko-Pomorskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku (art. 53 ust. 4 pkt 6 ww. ustawy).
Stwierdzając zgodność planowanej inwestycji z przepisami odrębnymi należało orzec jak w sentencji niniejszej decyzji.
Decyzja niniejsza nie rodzi praw do terenu oraz nie narusza prawa własności i uprawnień osób trzecich.
Wnioskodawcy, który nie uzyskał prawa do terenu, nie przysługuje roszczenie o zwrot nakładów poniesionych w związku z otrzymaną decyzją ustalającą warunki zabudowy.
Decyzja może być przeniesiona na rzecz innej osoby, jeżeli przyjmie ona wszystkie warunki zawarte w tej decyzji. Decyzja traci ważność, jeżeli inwestor nie uzyska prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane lub prawa dysponowania nieruchomością na czas prowadzenia robót, bądź też utraci te prawa.
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy złożyć stosowny wniosek. Do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć:
- 4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi,
- oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na wnioskowane cele budowlane,
- niniejszą decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Od niniejszej decyzji służy stronom odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy, które należy wnieść za pośrednictwem Wójta Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej w terminie 14 dni od daty doręczenia.
Załącznik:
1/ część graficzna – zał. nr 1
Otrzymują:
1/ Mirosław Sankiewicz
Wielkie Radowiska 24
87-207 Dębowa Łąka
2/ a/a
Do wiadomości:
1/ Renata Szabłowska
Gzin 81
86-070 Dąbrowa Chełmińska
2/ Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska
- tablice ogłoszeń
- BIP
3/ Longina Tomczyk
Sołtys wsi Gzin
- tablica ogłoszeń