0050.1.2021
Wersja strony w formacie XMLwydane przez | WÓJTA GMINY DĄBROWA CHEŁMIŃSKA |
---|---|
z dnia | |
temat | zmieniające zarządzenie nr 3/08 w sprawie ustalenia regulaminu pracy Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej |
Status | obowiązujące |
§ 1. W zarządzeniu nr 3/08 Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska z dnia 21 lutego 2008 r. w sprawie ustalenia regulaminu pracy Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej wprowadza się następujące zmiany:
1) § 31 otrzymuje brzmienie:
„§ 31. 1. W Urzędzie Gminy stosuje się system równoważnego czasu pracy pracowników w celu zapewnienia obywatelom załatwienia spraw w dogodnym dla nich czasie, za wyjątkiem:
1) pracowników zatrudnionych na stanowisku goniec, dla których ustala się zadaniowy system czasu pracy;
2) pracowników zatrudnionych na stanowisku sprzątaczka oraz opiekun dzieci i młodzieży (w czasie przewozu do i ze szkoły) oraz na stanowisku lub wykonującym obowiązki palacza c.o., którym ustala się podstawowy system czasu pracy;
3) pracowników zatrudnionych na stanowisku kierowca autobusu szkolnego, którym ustala się w trakcie roku szkolnego przerywany system czasu pracy, a w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, ustala się równoważny system czasu pracy.
2. Z zastrzeżeniem ust. 3 i 4 niniejszego Regulaminu, ustala się następujące godziny pracy pracowników Urzędu Gminy:
poniedziałek, środa, czwartek 7:30 – 15:30,
wtorek 7:30 – 17:00,
piątek 7:30 – 14:00,
za wyjątkiem:
1) pracowników zatrudnionych na stanowisku sprzątaczki oraz opiekuna dzieci i młodzieży (w czasie przewozu do i ze szkoły), którym ustala się następujące godziny pracy w cyklach tygodniowych od poniedziałku do piątku w systemie dwuzmianowym, w godzinach:
- 1 zmiana – 7:00 - 15:00
- 2 zmiana – 14:00 - 22:00;
2) pracowników zatrudnionych na stanowisku lub wykonującym obowiązki palacza c.o., którym ustala się następujące godziny pracy od poniedziałku do piątku: 6:00 – 14:00;
3) pracowników zatrudnionych na stanowisku kierowcy autobusu szkolnego, którym ustala się (w czasie trwania roku szkolnego) następujące godziny pracy od poniedziałku do piątku: 7:00 – 18:00, zgodnie z harmonogramem (w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych obowiązuje ich równoważny system czasu pracy).
3. Dniem wolnym od pracy, wynikającym z pięciodniowego tygodnia pracy jest sobota. Sobota może być wyznaczona jako dzień pracy w przypadku stanowisk Kierownika oraz Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Pracownikom USC wykonującym pracę w soboty przysługuje w zamian inny dzień wolny od pracy.
4. W uzasadnionych przypadkach, na pisemny wniosek pracownika, pracodawca może ustalić indywidualny czas pracy.
5. Godziny rozpoczynania i kończenia pracy pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się indywidualnie.
6. Pracownikom, których czas pracy wynosi co najmniej 6 godzin, przysługuje 15 minutowa przerwa w pracy, wliczona do czasu pracy.
7. Harmonogram pracy sporządzany na okres rozliczeniowy podaje się do wiadomości pracowników nie później niż 3 dni przed rozpoczęciem tego okresu.
8. Ustala się jednomiesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy pracowników samorządowych.
9. Jeżeli wymagają tego potrzeby Urzędu, na polecenie przełożonego pracownik wykonuje prace w godzinach nadliczbowych, w tym w wyjątkowych przypadkach także w porze nocnej oraz w niedziele i święta. Przepisu tego nie stosuje się do kobiet w ciąży oraz, bez ich zgody, do pracowników samorządowych sprawujących pieczę nad osobami wymagającymi stałej opieki lub opiekujących się dziećmi w wieku do lat ośmiu.
10. W zamian za pracę w godzinach nadliczbowych wykonywaną na polecenie przełożonego pracownikowi przysługuje, według jego wyboru, wynagrodzenie albo czas wolny w tym samym wymiarze, z tym, że czas wolny, na wniosek pracownika może być udzielony w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub po jego zakończeniu. O dokonanym wyborze pracownik informuje na piśmie.”
2) W rozdziale X po § 46 dodaje się § 46a:
„§ 46a. W budynku Urzędu oraz na terenie wokół tego budynku wprowadzono
nadzór w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu (monitoring wizyjny), mający wyłącznie na celu, zgodnie z art. 222 Kodeksu pracy, zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, ochrony mienia oraz zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę oraz zgodnie z art. 9a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej.”
§ 2. Zmiany w Regulaminie pracy wchodzą w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników.